Fotele ginekologiczne

Promotal ELANSA - fotel ginekologiczny

[Rozmiar: 40490 bajtów]

Nowoczesny, bezkompromisowy fotel ginekologiczny, sterowany elektrycznie. Unikalne rozwiązanie, jakiego nie ma żaden fotel ginekologiczny na rynku. Za pomocą sterownika nożnego regulowana jest wysokość fotela z jednoczesnym ruchem oparcia. Dodatkowo, oparcie można dopasować indywidualnie za pomocą sprężyny gazowej – manualnie.

Pozycjonowanie fotela

Elektrycznie sterowany ruch fotela jest płynny i spokojny. W łatwy sposób można uzyskać wymaganą pozycję. Wysokość regulowana jest w zakresie od 46 do 106 cm. Pozycja najniższa jest idealna do wsiadania na fotel dla każdego pacjenta, szczególnie dla tego, ktyóry ma kłopot z poruszaniem się. Górna granica to optymalna wysokość dla lekarza do prowadzenia badań bez ryzyka naprężeń kręgłosłupa i innych urazów. Możliwość uzyskania wielu różnych pozycji, sprawia, że praca staje się łatwiejsza, przyjemniejsza również dla pacjenta, szybsza i co za tym idzie bardziej efektywna. Opcjonalnie sterownik nożny może posiadac funkcję programowania 3 pozycji pracy. Fotel można rozłożyć do pozycji horyzontalnej np. do badań ogólnych. Jeżeli pacjent poczuje się słabo szybko można uzyskać pozycję ratunkową. Do badań ginekologicznych dodatkowo możemy manualnie zmienić ustawienie nachylenia oparcia.

Potrzeby pacjenta

W praktyce ginekologicznej każdego pacjenta rozpatruje się indywidualnie, chociażby ze względów anatomicznych. Multipozycjonowanie pozwala odpowiednio ustawić pacjenta do badań. Wybór podpórek pod nogi, zwiększa bezpieczeństwo i komfort pacjenta: metalowe podpórki pod stopy, podkolanniki lub tapicerowane oparcia dla stóp. Uchwyty po obu stronach fotela stabilizują pacjenta i dodają pewności. Dodatkowy zagłówek czy wsparcie dla nóg w pozycji leżącej poprawia komfort badań i wygodę dla pacjenta.

Fotel profesjonalny

Dokładność i drobiazgowość badań może przesądzać o prawidłowej diagnozie i planowaniu leczenia. Aby zmaksymalizować zadawalający efekt, fotel Elansa można wyposażyć w specjalistyczne urządzenia i akcesoria. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są gotowe uchyty do kolposkopów różnych producentów. Uchwyt do lampy pozwala na instalację oświetlenia tuż przy fotelu, w zasięgu ręki. Metalowe szyny o standardowym przekroju, dają możliwość zamocowania wielu innych elementów, które zwiększą ergonomię i efektywność pracy. Jeżeli potrzebna jest wersja mobilna, wystarczy zamówić komplet kółek, wówczas wysokość fotela zwiększy się o 5 cm.

Higiena przede wszystkim

Fotel Elansa jest łatwy w utrzymaniu czystości. Gładka, bezszwowa tapicerka daję się łatwo wyczyścić, nie zbędnych zakamarków, gdzie mógłby zgromadzić się brud czy bakterie. Całe siedzisko można łatwo zdjąć co daje nam dostęp do bazy fotela w celu gruntownego mycia. Dołączany podnóżek posiada przezroczysty pokrowiec, który zabezpiecza tapicerkę w jej newralgicznym punkcie. Stalowa konstrukcja fotela pokryta jest lakierem epoxydowym, tworząc gładką powierzchnię. Rolka na papier umiejscowiona z tyłu za zagłówkiem, daje możliwość łatwego rozwinięcia papieru na całej powierzchni siedziska i oparcia. Wysuwana taca pod fotelem o pojemności 6 litrów skutecznie gromadzi płyny powstające podczas badania czy zabiegu. Na tacę można nałożyć specjalną siatkę, która zapobiega ropryskiwaniu płynów.

Inne wersje podpórek nóg:

[Rozmiar: 34687 bajtów]   [Rozmiar: 41792 bajtów]

Cechy fotela i wyposażenie podstawowe: