Fotele ginekologiczne

Promotal ELITE - elektryczny fotel ginekologiczny

[Rozmiar: 39812 bajtów]

Elektryczne zasilanie to jeden z głównych atutów profesjonalnego fotela ELITE firmy Promotal. Niska pozycja do wsiadania oraz atrakcyjny wygląd to zachęta dla pacjenta do bezstresowego udziału w badaniach. Fotel ELITE łączy w sobie ogromną funkcjonalność, różnorodność pozycji oraz akcesoriów dodatkowych. Praca z fotelem jest efektywna, a pacjent odnosi wrażenie pełnego profesjonalizmu podczas świadczonej usługi medycznej.

Pozycjonowanie fotela

Wyrafinowane sterowanie każdym segmentem fotela oddzielnie. Sterownik nożny reguluje ruch nachylenia siedziska, oparcia (opcja) i pozycji w zakresie góra-dół. Lekarz może wypozycjonować fotel indywidualnie dla każdego pacjenta. Idealnie dobrana pozycja pracy to również komfort dla lekarza, który unika kontuzji pleców, w porównaniu z pracą z fotelem manualnym.

Potrzeby pacjenta

Pacjenci odwiedzający gabinet często bardzo różnią się od siebie, choćby budową ciała. Dlatego łatwy dobór odpowiedniej pozycji ma kolosalne znaczenie w efektywności badania i komfortu dla pacjenta. Różnorodność pozycji pozwala odpowiednio ustawić fotel do badań. Dodatkowo istnieje wybór w systemie podpierania nóg: tapicerowane podpórki pod kolana Goeppl'a lub metalowe podpórki pod stopy. Dodatkowy zagłówek czy wsparcie dla nóg w pozycji leżącej poprawia komfort badań i wygodę dla pacjenta. Podpórka proktologiczna zwiększa zakres badań. Fotel jest bardzo stabilny, jego nośność to 200 kg.

Fotel profesjonalny

Aby zmaksymalizować trafność diagnozy, fotel ELITE można wyposażyć w specjalistyczne akcesoria. Bardzo dogodnym rozwiązaniem są gotowe uchyty do kolposkopów różnych producentów. Metalowe szyny o standardowym przekroju, dają możliwość zamocowania wielu innych elementów, które zwiększą ergonomię i efektywność pracy np. lampę oświetleniową. Fotel ELITE może też występować w wersji mobilnej. Fotel ELITE występuje również w wersji urologicznej.

Higiena przede wszystkim

Fotel ELITE został tak zaprojektowany, aby jego utrzymanie w czystości było łatwe i szybkie. Gładka, bezszwowa tapicerka daję się łatwo wyczyścić, nie zbędnych zakamarków, gdzie mógłby zgromadzić się brud czy bakterie. Tapicerkę siedziska i oparcia można łatwo zdjąć do gruntownego czyszczenia. Daje nam to również dostęp do bazy fotela. Stalowa konstrukcja fotela pokryta jest powłoką z tworzywa ABS, tworząc idealnie gładką powierzchnię, łatwą do czyszczenia i dezynfekcji . Papier na rolce umiejscowiony z tyłu za zagłówkiem, daje możliwość łatwego rozwinięcia papieru na całej powierzchni siedziska i oparcia lub tylko siedziska. Wysuwana taca pod fotelem o pojemności 6 litrów skutecznie gromadzi płyny powstające podczas badania czy zabiegu. Na tacę można nałożyć specjalną siatkę, która zapobiega rozpryskiwaniu płynów.

[Rozmiar: 35524 bajtów]

Cechy fotela i wyposażenie podstawowe: