Fotele ginekologiczne

Ritter 222 - fotel ginekologiczny, medyczny

[Rozmiar: 47560 bajtów]


Elektryczno-manulany fotel medyczny Ritter 222, zaprojektowany jest przede wszystkim z myślą o pacjencie. Dzięki zastosowanym udogodnieniom fotel Ritter 222 jest odpowiedni do przyjmowania pacjentów starszych, matek w ciąży lub pacjentów z niepełnosprawnością. Wsiadanie na fotel może być dla pacjenta momentem, w którym odczuwa on niepokój i obawę. Moment ten jest szczególny dla osób starszych, mających kłopot z poruszaniem się. Fotel Ritter 222 eliminuje wszelkie bariery poprzez niski poziom fotela w pozycji do wsiadania. Taki poziom siedziska niemal całkowicie eliminuje potrzebę asekuracji w czasie wsiadania na fotel.

Pozycjonowanie fotela

Wysokość fotela regulowana jest elektrycznie za pomocą nożnego sterownika. Zakres wysokości jest bardzo szeroki, od 46 cm. do 94 cm. Płynny i stabilny ruch góra-dół nie wzbudza niepokoju u pacjenta. Precyzyjne wypozycjonowanie pozwala ustawić fotel na dokładnie wymaganej wysokości. Wysokość krańcowa 94 cm. to optimum do przeprowadzania badań, bez ryzyka naprężeń kręgłosłupa lekarza. Oparcie fotela regulowane jest za pomocą sprężyny gazowej. Poprzez lekkie naciśnięcie uchwytu zwalniającego sprężynę, z prawej lub lewej strony fotela, oparcie możemy ustawić w zakresie od 90 do 180 stopni. Uzyskanie pozycji horyzontalnej pozwala na przeprowadzenie wielu dodatkowych badań bez potrzeby korzystania z dodatkowych, zabierającyh miejsce w gabinecie mebli np. leżanek. Pod siedziskiem znajduje się wysuwany podnóżek. Długość całkowita fotela po rozłożeniu z podnóżkiem wynosi aż 195 cm.

[Rozmiar: 38165 bajtów] [Rozmiar: 36891 bajtów]

Bezpieczeństwo pacjenta

Minimalna wysokość fotela to 46 cm. Przy takiej wysokości, każdy pacjent będzie mógł o własnych siłach usiąść na fotelu. Spokojny ruch fotela góra-dół podczas pozycjonowania daje poczucie bezpieczeństwa. Komfortowe, szerokie siedzisko fotela, jest pokryte tapicerką gładką, bezszwową, łatwą w utrzymaniu czystości. Dodatkowym elementem poprawiającym komfort pacjenta jest opcja wyposażenia fotela w podłokietniki.

Fotel dobrze zaprojektowany

Ritter 222 wyposażony jest w standardzie we wszelkie potrzebne akcesoria do przeprowadzania badań ogólnych i np. ginekologicznych. Są to podpórki pięt, wysuwany podnóżek, rolka na ręcznik papierowy umiejscowiona z tyłu fotela, wysuwana taca pod siedziskiem – zabiegowa, szuflada z przodu fotela na podręczne narzędzia, której front jest rozkładany do pozycji półki. Opcjonalnie Ritter oferuje szereg specjalistycznych akcesoriów np: podpórki kolan z regulacją góra-dół i względem własnej osi oraz z możliwością regulacji na przegubie kulowym; taca urologiczna z odpływem do zabiegów urologicznych.

Specyfikacja:

[Rozmiar: 40236 bajtów]

Opcje wyposażenia dodatkowego:

[Rozmiar: 39590 bajtów]